New items
Hotel Niepamięć
Zosia : pierwsze loty
Pośród żółtych płatków róż
No cover
Mity marketingowe : marketing bez bzdur, iluzji i fałszywych założeń
Nim wstanie dzień
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Error_2k20... - Open call do wystawy i konkurs fotograficzny dla młodzieży

Konkurs skierowany jest do młodzieży, której głos w obecnym czasie zdaje się być niesłyszalny, do osób, które stają się niemymi wykonawcami nakazów „od - do” w ramach wyższych, często niezrozumiałych dla nich celów; zmuszonych zmienić swoje dotychczasowe zwyczaje, rezygnując przy tym z tego, co dla młodości istotne, ważne i podporządkować się temu co „właściwe”.

Konkurs ma na celu oddanie głosu i zaprezentowanie myśli, wrażliwości i refleksji młodych ludzi w tym bezprecedensowym dla nas wszystkich czasie, który być może na nowo zdefiniuje nasze wzajemne relacje oraz nada nowe znaczenie /wielu/ słowom i zwyczajom.

Error 2k20... jest zarazem konkursem fotograficznym jak i naborem na wystawę, której wernisaż jest planowany 1.06.2021 (bardzo chcielibyśmy, by warunki epidemiologiczne pozwoliły nam ją zorganizować w normalnych warunkach – jeśli to się nie uda to zaproponujemy jakąś formę online). Całości wydarzenia będzie towarzyszyła publikacja, w której będzie zaprezentowany szeroki wybór zgłoszonych prac. Na zgłoszenia czekamy do 10.05.2021. Nedesłane prace oceni profesjonalne jury. Dla autorów najciekawszych realizacji są przewidziane nagrody rzeczowe. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zachęcamy do udziały!

Poniżej znajdują karty zgłoszeń dla osób pełnoletnich i niepełnoletnich oraz regulamin konkursu. Karty zgłoszeń prosimy uzupełnić i odesłać wraz ze zdjęciami na adres: foto@wbp.poznan.pl

Wrzutnia książek

Drodzy Czytelnicy,
zapewne ucieszy Was wiadomość, że przed budynkiem naszej biblioteki na ul. Prusa 3 została ustawiona wrzutnia na książki. Teraz możecie oddawać pozycje wypożyczone z WBPiCAK 24 godziny na dobę.
Pamiętajcie tylko, by wkładać książki do wrzutni pojedynczo grzbietem tomu w dół.