New items
Ludzkość : historia, o jakiej nie mieliście pojęcia
Ósmy dzień tygodnia ; Następny do raju
Cycki : czuła biografia piersi
Przepowiednia
W ciszy i w ciemności : życie z zespołem Ushera
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Zielone lato w WBPiCAK

Lato w pełni, także w WBPiCAK na poznańskich Jeżycach. Dzięki remontowi nasza siedziba stała się, co najważniejsze, dostępna dla osób z niepełnosprawnościami, a także bardziej zielona. Wszystkie posadzone zimą rośliny pięknie rosną i kwitną. Na naszym ekologicznym trawniku, na dachu 2 piętra, „pasą” się pszczoły, a w budkach lęgowych pod filarami przyszły na świat pierwsze pisklaki. Bluszcz pomalutku pnie się po murze sąsiedniej kamienicy. Zielone trawy za wrzutnią na książki cieszą oko swoją zielonością.

Każdy kto przyjedzie do WBPiCAK na rowerze może bezpiecznie przypiąć rower do stojaka z boku budynku, przy donicach z roślinami. Mamy także miski pełne wody dla spragnionych psów, jeśli przyjdziecie wypożyczyć książkę ze swoim pupilem.

Bardzo się cieszymy, że w środku miasta, udało nam się stworzyć chociaż taką malutką enklawę przyrody. Wypożyczalnia i Czytelnia Pracowni Krajoznawczej są czynne od poniedziałku do piątku przez całe wakacje. Czekamy na Was.
wbpicak-latem_01.jpg

„Stanisław Lem” w WBPiCAK

Przy okazji wizyty w naszej wypożyczalni lub czytelni zapraszamy do obejrzenia wystawy „Stanisław Lem... on już to wiedział...”. Dzięki niej dowiecie się jakie wynalazki i urządzenia przewidział już w latach 50-tych ubiegłego wieku autor „Bajek robotów”. Lem był nie tylko świetnym pisarzem i filozofem, ale także prawdziwym wizjonerem.

Wystawa powstała w Gminnej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Dopiewie, a teraz jest eksponowana w bibliotekach, domach kultury i szkołach. W holu WBPiCAK z wystawą będziecie mogli się zapoznać do 30 lipca br. Zapraszamy.
Lem-w-WBPiCAK-2021.jpg