New items
Strażnik klejnotu
Łąka
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
Przeklęte dzieci Inayari
Skalpel
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Dla Gotham

Na Dzień Batmana (18.09.2021 r.) Wirtualny regał ma zaszczyt przedstawić niezwykle mroczne i nastrojowe komiksy w formie pieśni. W roli głównej Batman i jego miasto. Na podstawie piosenki „Dla Sary” z musicalu „Taniec Wampirów”. www.wbp.poznan.pl

Dzień Batmana to coroczne wydarzenie organizowane w celu uczczenia i promocji Batmana. To święto fanów i sprzedawców komiksów o Mrocznym Rycerzu. Pierwszy Dzień Batmana zorganizowano 23 lipca 2014 roku – w 75. rocznicę pierwszego pojawienia się Mrocznego Rycerza w Detective Comics (w 1939 roku). Kolejne Dni Batmana miały miejsce zwykle w trzecią sobotę września.

IMG_20210914_084110_HDR.jpg

X Festiwal Poznań Poetów

Zapraszamy na X Festiwal Poznań Poetów, na którym ddbędzie się wiele spotkań poetyckich z autorami, których książki zostały opublikowane w Wydawnictwie WBPiCAK.

Już 22 września spotkania rozpoczną debiutantki: Joanna Bociąg, Ola Kołodziejek, Antonina Tosiek oraz Patrycja Sikora, której tomik „Instrukcja dla ludzi nie stąd” był nominowany do Paszportów Polityki 2020.

Tego samego dnia odbędzie się rozmowa z Marcinem Sendeckim, którego najnowszy tom „Do stu” zdobył duże uznanie krytyków.

I na zakończenie tego dnia – w cyklu Seryjni/Nieseryjni – wystąpi Grzegorz Wróblewski, m.in. ze swoim ostatnim tomikiem „Tora! Tora! Tora!”.

23 września – również w cyklu Seryjni/Nieseryjni – zapraszamy na bardzo ciekawe spotkanie z dwójką „naszych” autorów: Szczepanem Kopytem i Jakubem Kornhauserem wokół ich najnowszych książek: „konfetti” i „Krwotoki i wiewiórki”.

Szczegółowy program i bilety: poznanpoetow.pl

Poznan-Poetow_09-2021_artykul-2.jpg