New items
Antykruchość : jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy
Gwiazdy moim przeznaczeniem
Anioł
Żółte ślepia
Pod słońcem
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
V Wielkopolski Festiwal Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (WBPiCAK) w dniach 15-31 października 2020 roku, organizuje V Wielkopolski Festiwal Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki. Celem imprezy jest przegląd fotograficznej aktywności Wielkopolan: miejsc gdzie ta aktywność się uzewnętrznia, artystów o rodowodzie wielkopolskim i konkretnych wydarzeń artystycznych. W ramach festiwalu obok rozstrzygnięcia konkursu „Moja Wielkopolska” odbędzie się szereg działań edukacyjnych oraz wystaw fotograficznych podejmujących tematykę regionu. Imprezy te będą zrealizowane w galeriach Poznania oraz w ponad pięćdziesięciu galeriach, bibliotekach i ośrodkach kultury na terenie województwa wielkopolskiego. Wydarzenia te zostaną zorganizowane przez lokalne instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe w ramach ich działalności statutowej. Działania te mają charakter oddolny, a WBPiCAK w Poznaniu podejmuje się opieki merytorycznej i promocji tych wydarzeń w ramach Festiwalu oraz udokumentowania ich w formie katalogu, który będzie dystrybuowany w Polsce i za granicą.

BimbaBusem po Poznaniu

Zapraszamy na imprezę krajoznawczą w cyklu Wielkopolska bez tajemnic: BimbaBusem po Poznaniu.

W programie: przejazd autokarem z tarasem widokowym po Poznaniu oraz spacer z przewodnikiem po Starym Mieście.

Sobota, 19 września 2020 r.
zbiórka: przed Muzeum Narodowym w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego, godz. 9.45

Bilety w cenie 20 zł (ilość ograniczona) - Zapisy i sprzedaż biletów od godz. 10.00 w Pracowni Krajoznawczej WBPiCAK na ul. Kramarskiej 32 w Poznaniu.