New items
Śmiech diabła
Zagadka drugiej śmierci czyli Klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)
Przepustka do szczęścia
Wenus umiera
Dziedzictwo von Schindlerów
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Anna Kańtoch - spotkanie on-line
Co?Wydarzenie literackie
Gdzie?Transmisja na żywo będzie dostępna na kanale WBPiCAK
Kiedy?12.05.2021 18:00

Zapraszamy na kanał WBPiCAK na YouTube na spotkanie z Anną Kańtoch, autorką kryminałów, fantasy i książek z pogranicza gatunków.
Pisarka jest pięciokrotną laureatką Nagrody im. Janusza Zajdla – najważniejszego wyróżnienia fandomu fantastycznego (jedną otrzymała za powieść- pierwszy tom trylogii "Przedksiężycowi", kolejne – za opowiadania).
www.youtube.com

Nowa nadzieja

„Warsztaty Mistrza – nowa nadzieja” to projekt, którego zadaniem będzie ochrona niematerialnego dziedzictwa kulturowego wielkopolskich tradycji dudziarskich poprzez organizację i realizację warsztatów budowy dud.

Zajęcia prowadzone będą w warsztacie budowniczego ludowych instrumentów muzycznych Andrzeja Mendlewskiego przez okres 7 miesięcy. Uczestnicy nauczą się jak budować i grać na regionalnych instrumentach i pomogą w pielęgnowaniu tradycji przodków oraz utrzymaniu aktywności zanikającego zawodu budowniczego.

Projekt zakończy wystawa prac uczestników oraz dokumentacja fotograficzna i filmowa poszczególnych etapów szkolenia.