New items
Pociąg grozy
Czy naprawdę wszyscy tak mają? : najlepsze odpowiedzi na pytania o dorastanie
O ósmej na arce
Flaga na maszt! : przewodnik po flagach z całego świata
Niedźwiedź - łowca motyli
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Stary Kalisz w nowej szacie, nowe miejsca, jakich nie znacie
Gdzie?zbiórka: Plac Mickiewicza
Kiedy?09.10.2021 08:00

Pracownia Krajoznawcza Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zaprasza na imprezę wyjazdową.

Trasa: Poznań – Kalisz – Poznań

Bilety w cenie: 75 zł

W programie zwiedzanie Kalisza, w tym m.in. schron przeciwatomowy, największy w Europie XIII-wieczny fresk ze św. Krzysztofem w kościele franciszkanów, wieża ratuszowa z ekspozycją po remoncie i inne atrakcje.

Zapisy i sprzedaż biletów od poniedziałku, 4 października od godz. 10.00 w Pracowni Krajoznawczej WBPiCAK, ul. Prusa 3 w Poznaniu

Artykul_impreza_10-2021.jpg

Grażyna Plebanek w Poznaniu
Co?Wydarzenie literackie
Gdzie?Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
Bolesława Prusa 3, 60-819 Poznań
Kiedy?07.10.2021 18:00

„Dojrzałość kobiet mnie fascynuje” wyznaje Grażyna Plebanek w jednej z ostatnich książek „Rozbójniczki. Opowieść o ważnych kobietach”.

Poznajemy nowe oblicza znanych z historii i fikcji literackiej postaci, z którymi pisarka wchodzi w relacje, dyskusje. Wskazuje na siłę, dojrzałość swoich bohaterek, bo są to kobiety, wśród nich - Grażyna - bohaterka poematu Mickiewicza, mitologiczna Lagertha - wojowniczka od wikingów albo Sara Pascoe współczesna stand-uperka...

Z kolejną książką „Bruksela” pójdziemy na spacer po tytułowym mieście.
Jest to subiektywny przewodnik po miejscach, których nie znajdziecie na liście najpopularniejszych europejskich zabytków. „To próby poszukiwania dzikości tuż obok centrum europejskiej praworządności”.